Inwestor zastępczy

Firma Arthomes przed działalnością deweloperską z powodzeniem realizowała inwestycje budowy domów dla klientów indywidualnych. Wychodząc naprzeciw współczesnym potrzebom ludzi zapracowanych, marzących o własnym domu, ponownie wprowadzamy usługę Inwestora Zastępczego.

Nie masz czasu na budowę domu lub brakuje Ci wiedzy i doświadczenia, żeby zorganizować proces budowy? Możesz zatrudnić Nas jako inwestora zastępczego – współpracując z najlepszymi firmami z branży w regionie zrobimy to wszystko za Ciebie.

Decydując się na współpracę z Nami otrzymujesz:
– pomoc w wyszukaniu odpowiedniej lokalizacji i zakupie działki pod budowę
– pomoc w doborze odpowiedniego projektu domu, spełniającego wymogi każdego członka
Twojej rodziny
– wykonanie pełnego kosztorysu i pomoc w uzyskaniu finansowania na realizację inwestycji
– kompleksową budowę Twojego domu
– pomoc w załatwieniu formalności z podmiotami obsługującymi dostawę i obsługę sieci
energetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych oraz gazowniczych
– pomoc w uzyskaniu wszelkich odbiorów i pozwolenia na użytkowanie po zakończeniu
budowy

Inwestor zastępczy
Inwestor zastępczy to podmiot (osoba, deweloper, spółdzielnia, firma wykonawcza), która realizuje inwestycję budowy domu na rzecz inwestora bezpośredniego, czyli osoby czy podmiotu posiadającego prawo do danej działki. Inwestor zastępczy realizuje wszelkie czynności związane z procesem inwestycyjnym – m.in. organizuje firmę wykonawczą, materiały i niezbędny sprzęt do budowy domu, pilnuje postępu prac, uczestniczy w odbiorach poszczególnych etapów.

Dla kogo inwestor zastępczy?
Korzystanie z usług inwestora zastępczego to wygodna forma inwestycji, gdy inwestor bezpośredni nie ma wiedzy, umiejętności i doświadczenia w zakresie procesu budowlanego. Wybierając inwestora zastępczego należy dokładnie sprawdzić jego kwalifikacje i reputację. Inwestor zastępczy ma obowiązek współpracy z inwestorem bezpośrednim. Chodzi tu m.in. o bieżącą informację o postępie prac budowlanych czy konsultacje w przypadku planowanych zmian w projekcie.

Umowa o zastępstwo inwestycyjne
Inwestor zastępczy przejmujący na siebie obowiązki inwestora bezpośredniego, podpisuje z nim umowę o zastępstwo inwestycyjne. Zobowiązuje się w niej, w zamian za sfinansowanie inwestycji, do podjęcia robót budowlanych, przestrzegania harmonogramu działań i zgodność wykonania z zamówieniem, odpowiada za jakość wykonanych prac.