Inwestor Zastępczy

Nowa usługa

Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi zapracowanych, marzących o własnym domu, wprowadzamy nową usługę Inwestora Zastępczego.

Nie masz czasu na budowę domu lub brakuje Ci wiedzy i doświadczenia, żeby zorganizować proces budowy? Możesz zatrudnić Nas jako inwestora zastępczego – współpracując z najlepszymi firmami z branży w regionie zrobimy to wszystko za Ciebie.

Decydując się na współpracę z Nami otrzymujesz:

Zawarcie umowy z jednostką projektowania na wykonanie projektu budowlanego w rozmiarze umożliwiającym opis robót w ramach przedmiaru, koniecznego dla sporządzenia kosztorysu inwestorskiego (dla zamówień publicznych) lub dla zawiadomienia inwestora bezpośredniego o całkowitym koszcie robót budowlanych.

  • Czynności zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę.
  • Zawarcie umowy(-ów) z wykonawcą(-ami) robót, co może w określonych warunkach wiązać się z koniecznością przeprowadzenia przetargu na wykonanie robót budowlanych.
  • Zamówienia maszyn, urządzeń i materiałów, których dostawa ma być zrealizowana przez Inwestora Zastępczego.
  • Nadzór nad robotami w okresie ich realizacji w zakresie wynikającym z prawa budowlanego.
  • Rozliczenie robót ze środków inwestora bezpośredniego.
  • Odbiór robót od wykonawcy.

Inwestor zastępczy

Inwestor zastępczy to podmiot (osoba, deweloper, spółdzielnia, firma wykonawcza), która realizuje inwestycję budowy domu lub mieszkania na rzecz inwestora bezpośredniego, czyli osoby czy podmiotu posiadającego prawo do danej działki. Inwestor zastępczy realizuje wszelkie czynności związane z procesem inwestycyjnym – m.in. organizuje firmę wykonawczą, materiały i niezbędny sprzęt do budowy domu, pilnuje postępu prac, uczestniczy w odbiorach poszczególnych etapów.

Dla kogo inwestor zastępczy?

Korzystanie z usług inwestora zastępczego to wygodna forma inwestycji, gdy inwestor bezpośredni nie ma wiedzy, umiejętności i doświadczenia w zakresie procesu budowlanego. Wybierając inwestora zastępczego należy dokładnie sprawdzić jego kwalifikacje i reputację. Oczywiście komfort usług inwestora zastępczego ma swoją cenę w postaci marży, którą pobiera.

Inwestor zastępczy ma obowiązek współpracy z inwestorem bezpośrednim. Chodzi tu m.in. o bieżącą informację o postępie prac budowlanych czy konsultacje w przypadku planowanych zmian w projekcie.

Umowa o zastępstwo inwestycyjne

Inwestor zastępczy przejmujący na siebie obowiązki inwestora bezpośredniego, podpisuje z nim umowę o zastępstwo inwestycyjne. Zobowiązuje się w niej, w zamian za sfinansowanie inwestycji, do podjęcia robót budowlanych, przestrzegania harmonogramu działań i zgodność wykonania z zamówieniem, odpowiada za jakość wykonanych prac.

Arthomes Invest

ul. Tadeusza Kościuszki 13 lok. 125,                               10-502 Olsztyn

 

NIP 739 388 36 60,

Regon 364085282

Krs 0000610303

 

     Arkadiusz Mątwicki

 

+48 509 727 355

Formularz zapytania:

Akceptacja powierzenia danych